Szkołę prowadzi
Powiat Mikołowski
znajdź nas na
Facebooku
dodane 2 marzec 2017r., godz.: 21:49 przez Damian Łyko

Opisy nowych kierunków Wydrukuj

SZKOŁA POSIADA INTERNAT 

 

LICEUM klasa TANECZNA

Jedyna na Śląsku klasa, otwierana przy współpracy ze Szkołą Tańca "standART" z Ornontowic, z której wywodzi się uczestnik programu YOU CAN DANCE - Paweł Szlinger.

Powstanie Szkoły Tańca "standART" w Ornontowicach zaowocowało wielkim przebudzeniem młodych talentów. Nikt nie przypuszczał, że w tak małej gminie jest tyle wspaniałych dzieci i młodzieży, dla których taniec stał się ogromną pasją. Nazwa "standART" została zaczerpnięta z utworu grupy Egotrue o tym samym tytule. Uniwersalny tekst mówiący o tworzeniu i walce o własne standardy idealnie pasuje do ekspresywnej natury tańca, poprzez który tancerz wyraża siebie. Dla wielu taniec jest czymś więcej niż sztuką, jest ich życiową pasją pozwalającą wyrazić siebie, spełnić swoje marzenia. Dlatego też niezwykle trafne okazują się tu wersy Zena:

"I przekonanie, że serce daje nam wariant, gdy sensu brak
i tylko pasja to konsensus dzięki, któremu nadal spełniamy sny".


Jednakże taniec to także walka z własnymi słabościami, wspinanie się na wyżyny swoich możliwości:

"I ten standard, bo niby z górki będę szedł, tak? 
Będę szedł w górę nawet, gdy pod nogami piach".

Chłopaki z Egotrue walczą o wypracowany przez siebie standard.


My jako szkoła tańca tworzymy swój własny standard nazywając go standART.

 

LICEUM klasa TEATRALNA

Jedna z nielicznych w województwie śląskim  klasa o profilu teatralnym zaprasza na trwający trzy lata program, którego celem jest nabycie wiedzy z zakresu sztuki  - uczniowie z bliska poznają przede wszystkim teatr,
a poprzez liczne wyjazdy, warsztaty, staże będą mieli możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy.
 

Jeżeli pasjonujesz się teatrem i lubisz sztukę - to wymarzona klasa dla Ciebie.

Poszukujemy twórczych, kreatywnych ludzi, którzy ucząc się w naszej szkole będą realizować swoje pasje. Program klasy przewiduje warsztaty teatralne, spotkania z twórcami, wyjazdy,  pracę w grupie teatralnej. Współpraca z Teatrem Naumionym, Teatrem im Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Instytutem Teatralnym w Warszawie, Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, Teatrem im. Stanisława Witkacego
w Zakopanem, Fundacją Szafa Gra i Pałacem Młodzieży w Katowicach - to tylko niektóre propozycje ciekawych, dodatkowych działań.

Opiekę nad klasą objęła Iwoną Woźniak - prezes Fundacji SZAFA GRA, reżyserka teatralna, animatorka kultury. 
Pani Woźniak pracuje m.in. w Pałacu Młodzieży w Katowicach jako nauczyciel teatru, w Pracowni Impresaryjno – Teatralnej prowadzi zajęcia z zakresu pedagogiki teatru, tworzy autorskie programy z zakresu szeroko pojętej edukacji kulturalnej.
Obecnie prowadzi m.in. Teatr WIR, Teatr STK oraz grupy warsztatowe. Stworzyła wiele spektakli i jest autorką wielu wydarzeń teatralnych pokazywanych na festiwalach w Polsce i za granicą.
Prowadzi także Teatr Naumiony w Ornontowicach zajmujący się kultywowaniem i zapisywaniem tradycji 
i gwary śląskiej. Od 15 lat prowadzi stworzoną przez siebie Integracyjną Grupę Teatralną POMOST, pracującą z osobami niepełnosprawnymi. Jako prekursorka wykorzystała pracę z osobami niepełnosprawnymi na scenie do ich integracji ze środowiskiem.

 

TECHNIK AUTOMATYK

pod patronatem Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz okolicznych firm m.in. Energopomiar Gliwice, CARBOAUTOMATYKA Tychy, JSW S.A. KWK Budryk.

Automatyka jest działem techniki, nauki i przemysłu, z którym związane jest wykonywanie prac z zakresu projektowania, montażu i programowania urządzeń nazywanych inteligentnymi.

Dotychczas podjęcie pracy automatyka wymagało ukończenia studiów technicznych, np. na Politechnice Śląskiej. Obecnie dzięki nowemu systemowi wykazu zawodów otwiera się możliwość podjęcia pracy w tej rozwojowej dziedzinie również dla absolwentów techników.

Technik automatyk po ukończeniu szkoły może zajmować się montażem, uruchamianiem i obsługą instalacji i urządzeń automatyki. Do tych urządzeń zaliczamy rozmaite czujniki, układy sterujące – kontrolery, sterowniki oraz układy wykonawcze takie jak siłowniki, silniki, napędy, układy oświetleniowe
i wiele innych.

Możliwości układów automatyki są nieograniczone – wszystko zależy od tego czemu mają służyć.

Zapraszamy do rozpoczęcia przygody z tym, co można nazwać wyścigiem cywilizacyjnym naszych czasów.

 

 

 

Inne artykuły w tym dziale:

Oferta szkoły       Zapraszamy do odwiedzenia zakładek: PRACOWNIE I WARSZTATY oraz PRACODAWCY i PARTNERZY czytaj dalej...
Zakładka promocyjna Nasza najnowsza zakładka promocyjna czytaj dalej...
 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
Wszelkie prawa do materiałów na tej stronie zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Fonet & pkwiecien.pl

Zanotowaliśmy już
1743584
odwiedzin!