Szkołę prowadzi
Powiat Mikołowski
znajdź nas na
Facebooku
dodane 10 marzec 2016r., godz.: 10:33 przez Anna Łukaszek

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych Wydrukuj

W dniu 04 marca 2016r. (piątek) Śląski Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej wzorem lat ubiegłych zorganizował Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Finał odbywał się w Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. W finale tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Anna Bojdoł z klasy III ŻH oraz Rafał Słomka i Marcin Orszulik z klasy II zsz MOPiMR. Oprócz uczniów szkół w finale uczestniczyli młodzi rolnicy prowadzący gospodarstwa rolne oraz studenci wydziałów rolniczych szkół wyższych.

Na Finał Wojewódzki składał się test egzaminacyjny oraz odpowiedzi ustne. Łącznie można było uzyskać 100 punktów (60 z testu + 40 z odpowiedzi ustnej). Test składał się z 50 pytań 
a czas jego trwania wynosił 60 min. Odpowiedzi ustne oceniała Komisja, ale przed Komisją mogli stawić się tylko ci uczestnicy, którzy z testu osiągnęli co najmniej 50% poprawnych odpowiedzi. Uczniowie naszej szkoły przebrnęli tę część eliminacji i w komplecie stawili się przed Komisją do odpowiedzi ustnych.

W przerwie odbył się wykład nt. Rolnictwa Ekologicznego, prowadzony przez pracowników ODR. Uczestnicy otrzymali również posiłek, aby odzyskać kondycję po wyczerpującym dniu. 
Na laureatów oczekiwały bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów Finału. 
W związku z tym, że tylko pięciu uczestników Finału kwalifikowało się do Finału Krajowego, podano wyniki i wręczono nagrody tylko tej piątce. Byli to przede wszystkim studenci wydziałów rolniczych szkół wyższych.
 
Janusz Kantor

 

Załączone zdjęcia:

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
Wszelkie prawa do materiałów na tej stronie zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Fonet & pkwiecien.pl

Zanotowaliśmy już
2015193
odwiedzin!