Szkołę prowadzi
Powiat Mikołowski
znajdź nas na
Facebooku
dodane 25 październik 2015r., godz.: 20:20 przez Anna Łukaszek

Biologizacja i jej znaczenie w gospodarce Wydrukuj

23 października 2015 roku w Domu Kultury w Mikołowie odbyła się I Powiatowa Konferencja z cyklu Biologizacja i jej znaczenie w gospodarce.

W konferencji poświęconej mikroorganizmom i ich roli mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas III i IV kształcący się w zawodzie technik hodowca koni.

Jedna z uczennic, Małgosia, przygotowująca się do Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja roślinna, z pewnością wykorzysta zdobyte tego dnia informacje.

Podczas konferencji mogliśmy wysłuchać kilku ciekawych wykładów.

Podczas swojego wystąpienia p. Sławomir Gacka opowiadał w jaki sposób mikroorganizmy występujące w glebie wpływają na zdrowie roślin, a te z kolei na zrowie ludzi oraz jak ważna jest ich obecność w glebie.

Pan Michał Morelowski z Dolnośląskiego Centrum Mikroorganizmów tłumaczył w jaki sposób utrzymywać w domu czystość bez stosowania (często szkodliwych dla ludzi i środowiska) środków chemicznych.

Bardzo interesujący okazał się także wykład lek. med. Jacka Raszka na temat probiotyków i ich wpływie na zdrowie ludzi.

Organizatorami konferencji byli: Stowarzyszenie Batut w Mikołowie,
Stowarzyszenie EkosystEM- Dziedzictwo Natury, Polska Izba Technologii i Wyrobów Naturalnych, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Fraktal Mikołowski Klub Studencki.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
Wszelkie prawa do materiałów na tej stronie zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Fonet & pkwiecien.pl

Zanotowaliśmy już
2015103
odwiedzin!