Szkołę prowadzi
Powiat Mikołowski
znajdź nas na
Facebooku
dodane 8 marzec 2018r., godz.: 17:49 przez Administrator

Wolne chwile w Walencji – drugi weekend - sobota Wydrukuj

 

Wolne chwile w Walencji – drugi weekend (cz.2)

SOBOTA PEŁNA WRAŻEŃ!!!

OBIAD, MASCLETA I WIEŻA MICALET

W sobotę, 3 marca, po ciężkim tygodniu pracy czas na kolejne doznania… Aby poczuć prawdziwy smak Hiszpanii, trzeba udać się na posiłek i to koniecznie na wolnym powietrzu! Pełno urokliwych uliczek, mnóstwo ludzi w kawiarenkach delektujących się słońcem i specjałami kuchni hiszpańskiej. A wśród nich my! Poznajemy smaki walenckiej kuchni…

A po obiedzie kolejna bardzo ważna atrakcja święta Las Fallas – Mascleta. Mascleta to wystrzały pirotechniczne tworzące ogromny hałas i dym. Sama nazwa mascleta to petardy o dużej mocy dźwiękowej. Te pokazy pirotechniczne odbywają się codziennie od 1 do 19 marca o godzinie 14:00 w centrum miasta. Wkrótce zamieścimy nasz filmik, a to pokaże Wam, co przeżyliśmy!

Ale to nie wszystko. W sobotę podziwialiśmy również Walencję z góry. Weszliśmy na wieżę Micalet, która jest jednym z symboli miasta. Jest również częścią największej katedry w Walencji, w której znajduje się Święty Graal. Z wieży roztacza się niesamowity widok na każdą stronę miasta. Aby na nią wejść trzeba pokonać 216 schodów. Trudy wejścia rekompensuje cudowny widok z góry. Zobaczcie naszą fotorelację!

 

 

Załączone zdjęcia:

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
Wszelkie prawa do materiałów na tej stronie zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Fonet & pkwiecien.pl

Zanotowaliśmy już
2076773
odwiedzin!