Szkołę prowadzi
Powiat Mikołowski
znajdź nas na
Facebooku
dodane 8 marzec 2018r., godz.: 17:36 przez Administrator

Walencja - relacja z praktyk - technik żywienia i usług gastronomicznych Wydrukuj

 Walencja - relacja z praktyk cz. 5
Technik żywienia i usług gastronomicznych

Karolina, Paulina i Justyna pracują w 3 różnych restauracjach położonych w centrum oraz na obrzeżach miasta.
Oto ich relacja i wrażenia po przebytych już dwóch tygodniach praktyk:

JUSTYNA: „Swoje praktyki odbywam w restauracji na obrzeżach miasta. Uczestniczę w przygotowaniu śniadań oraz obiadów. Uczę się sporządzać tradycyjne hiszpańskie dania m.in. Paella z owocami morza, tortilla ziemniaczana oraz lokalne desery sporządzane na mleku. Poznaję wiele produktów, z którymi do tej pory się nie spotkałam. Początkowo miałam wiele obaw dotyczących komunikacji, lecz moi współpracownicy rozwiali wszelkie wątpliwości! Przyjęli mnie serdecznie i z cierpliwością wyjaśniają wszystkie czynności. Dzięki  udziałowi w projekcie mogłam poznać tutejszą kulturę oraz nabrałam więcej doświadczenia.”

PAULINA: „Pracuję w zakładzie, który jest jednocześnie restauracją, piekarnią oraz cukiernią. Do moich obowiązków należy obróbka wstępna przeróżnych warzyw, ryb i mięs, które następnie po obróbce termicznej trafiają na talerze uśmiechniętych klientów. Zajmuję się również sporządzaniem tradycyjnych mlecznych, słodkich deserów, dekorowaniem ich, a następnie serwowaniem. Praca jest przyjemna, wymaga cierpliwości oraz sporo kreatywności. Pomimo braku znajomości języka hiszpańskiego z mojej strony, potrafię się porozumieć w języku angielskim z większością pracowników. Wszyscy są bardzo sympatyczni, życzliwi oraz otwarci. Z szefem tworzę zgrany duet, który sprawnie funkcjonuje. Udział w zagranicznej praktyce jest niezwykłym doświadczeniem, które na pewno będzie atutem w moim CV.”

KAROLINA:Moje praktyki odbywam w centrum miasta, w restauracji serwującej zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne potrawy. Pomagam w przygotowaniu produktów, z których są później sporządzane wyborne i pyszne dania. Na tym nie kończę swojej pracy, ponieważ pomagam szefowi kuchni w wydawaniu ich. Pomagam również w przygotowywaniu ciast. Te praktyki dają mi możliwość poznania wielu produktów, z którymi wcześniej nie miałam styczności w Polsce. Jestem szczęśliwa, że wzięłam udział w tych praktykach, ponieważ jest to niesamowita przygoda, której nie zapomnę do końca życia!!! Obawiałam się, że nie dam rady porozumieć się z pracownikami, lecz wspólnymi siłami daliśmy radę się dogadać.”

Załączone zdjęcia:

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
Wszelkie prawa do materiałów na tej stronie zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Fonet & pkwiecien.pl

Zanotowaliśmy już
2076713
odwiedzin!