Szkołę prowadzi
Powiat Mikołowski
znajdź nas na
Facebooku
dodane 8 marzec 2018r., godz.: 17:34 przez Administrator

Relacje ekonomistów z praktyki w Walencji Wydrukuj

 Walencja - relacja z praktyk cz. 4

Technik ekonomista

Paulina  pracuje w znanej na całym świecie międzynarodowej szkole językowej. Tomasz pracuje w biurze podróży. Zarówno Paulina, jak i Tomasz odbywają swe praktyki w centrum miasta. Natomiast Adrian pracuje w firmie zajmującej się produkcją innowacyjnych wyrobów elektrycznych położonej w parku technologicznym na obrzeżach Walencji.

Dwa tygodnie za nimi. Oto ich relacja i wrażenia z praktyk:

PAULINA: „Dzięki pracy w tym miejscu dowiaduję się jak funkcjonuje szkoła językowa w Hiszpanii. Na początku musiałam zapoznać się z dokumentacją firmy. Do moich obowiązków należy m.in. wyszukiwanie informacji w Internecie potrzebnych do wykonania powierzonych zadań, skanowanie  dokumentów, wykorzystywanie programów komputerowych na stanowisku pracy, oraz porządkowanie materiałów biurowych. Rozwój umiejętności zawodowych i poprawa znajomości językowych są ogromnym atutem odbywania praktyk za granicą. Każdemu z uczniów naszej szkoły życzę, aby udało mu się przeżyć taką przygodę.”

TOMASZ: ,,Swoje praktyki odbywam w biurze podróży. Moja praca do tego momentu polegała na segregowaniu w kolejności chronologicznej dokumentów związanych z podróżami organizowanymi przez moje biuro. W następnej kolejności musiałem zarchiwizować wszystkie wyżej wspomniane dokumenty w odpowiedniej kolejności. Potem dostałem zestaw danych osobowych klientów, którzy odbywali wycieczki przy pomocy naszego biura podróży. Moim zadaniem było wprowadzenie tych danych osobowych do programu Excel. W ten oto sposób stworzyłem bazę danych. Myślę, że już teraz mogę powiedzieć, że praktyki zagraniczne wyposażyły mnie w takie doświadczenie, jakiego nawet nie oczekiwałem.”

ADRIAN: „Swoje praktyki odbywam w zakładzie podzielonym na trzy działy: pierwszy GTLAN zajmujący się telekomunikacją; drugi GTLED zajmujący się oświetleniem LED i wszelakimi urządzeniami elektrycznymi i trzeci ostatni GOTEBIKE zajmujący się produkcją elektrycznych rowerów, skuterów i hoverboardów. Moja praca polega na szukaniu polskich firm, z którymi moi praktykodawcy mogliby nawiązać współpracę. Praca jest przyjemna, ale odpowiedzialna, gdyż opiekunka moich praktyk jest bardzo wymagająca. Pomimo braku znajomości języka hiszpańskiego z mojej strony, da się dogadać, gdyż wszyscy pracownicy firmy, z którymi mam styczność znają język angielski. Wszyscy są bardzo otwarci i życzliwi. Już tak związałem się z kolegami „zza biurka”, że czuję się częścią zespołu. To doświadczenie na pewno będzie dodatkowym atutem w mojej dalszej karierze zawodowej i wzbogaci moje CV. ”

 

Załączone zdjęcia:

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
Wszelkie prawa do materiałów na tej stronie zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Fonet & pkwiecien.pl

Zanotowaliśmy już
2076695
odwiedzin!