Szkołę prowadzi
Powiat Mikołowski
znajdź nas na
Facebooku
dodane 8 czerwiec 2017r., godz.: 20:35 przez Administrator

Elektrycy z ZSP Ornontowice zdobywają uprawnienia elektryczne do 1kV Wydrukuj

 

Elektrycy z ZSP Ornontowice zdobywają uprawnienia elektryczne do 1kV już po raz trzeci

                W maju bieżącego roku szkolnego odbył się kolejny, trzeci już egzamin kwalifikacyjny nadający uprawnienia do prac pod napięciem obejmujących obsługę, konserwację, montaż i pomiary urządzeń i sieci elektroenergetycznych w zakresie napięć do 1kV.

                Należy przypomnieć, że potocznie nazywane uprawnienia SEP są bardzo ważnymi kwalifikacjami, wymaganymi w procesie zatrudnienia i podczas wykonywania prac związanych z urządzeniami elektrycznymi, a więc przepustką do wykonywania zawodu elektryka. Atutem szkoły w tym przypadku jest więc fakt możliwości zorganizowania i przeprowadzenia egzaminu na wyżej opisywane uprawnienia na jej terenie.

                Egzamin kwalifikacyjny poprzedzony był rocznym kursem, na którym jego słuchacze uczyli się i przygotowywali do zdobycia uprawnień. Kurs odbywał się w formie zajęć pozalekcyjnych, a uczestnictwo w nim było nieodpłatne. Zadania prowadzenia kursu podjął się, jak co roku, nasz szanowny kolega inż. Jan Kozubek, nauczyciel przedmiotów elektrycznych w naszej szkole. Wykorzystał swoją wiedzę, doświadczenie i poświęcił swój wolny czas, aby przygotować naszych uczniów do egzaminu. Za to Janku serdecznie wszyscy Ci dziękujemy !

                W kursie i egzaminie tym razem brało udział 10 elektryków z klasy 3em i 13 techników elektryków z klasy 3SHE. Wszyscy podchodzący do egzaminu zdali go. Łącznie uprawnienia uzyskało 23 uczniów. Uroczyste wręczenie książeczek kwalifikacyjnych odbyło się na przełomie maja i czerwca.

Gratulujemy !

Kolega prowadzący kurs pragnie podziękować całemu zespołowi elektrycznemu, bowiem praca poszczególnych członków tego zespołu przyczyniła się do dobrego przygotowania kursantów.

                                                                                                                                                                                                                                                                            Ireneusz Konieczny i Jan Kozubek

Załączone zdjęcia:

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
Wszelkie prawa do materiałów na tej stronie zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Fonet & pkwiecien.pl

Zanotowaliśmy już
1837402
odwiedzin!