Szkołę prowadzi
Powiat Mikołowski
znajdź nas na
Facebooku
dodane 31 maj 2017r., godz.: 15:26 przez Administrator

Relacja z pobytu uczniów w Londynie Wydrukuj

 

Młodzież ZSP Ornontowice edukacyjnie w Londynie

W dniach od 24 do 29 maja b.r. sześcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły (Basia Gaciek z II technikum e/e/o, Agnieszka Słupik i Dawid Michalik z II technikum ż/h/s oraz Paulina Powązka, Weronika Urbas i Karolina Szewerda z klasy I technikum ż/o/e) wzięła udział w edukacyjnej wycieczce do Londynu - jednego z największych i najwspanialszych miast świata, kosmopolitycznego tygla kultur i narodowości.

Wyprawa miała charakter edukacyjny i poznawczy. Uczniowie zostali zakwaterowani u rodzin angielskich, dzięki czemu mieli okazję przyjrzeć się z bliska zwyczajom, kulturze i mentalności Brytyjczyków, jak i spróbować angielskich przysmaków … od kuchni. Kolejnym atutem wycieczki była bez wątpienia niepowtarzalna możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, poznania nowych zwrotów i słów oraz wsłuchania się w autentyczne brzmienie mowy Szekspira.

Najważniejszym punktem wycieczki było jednak intensywne zwiedzanie Londynu oraz pobliskiego Canterbury. Młodzież na żywo zobaczyła wiele ciekawych miejsc, które dotąd znała wyłącznie z ekranów telewizorów.

Program zwiedzania był niezwykle bogaty i urozmaicony. Wycieczka rozpoczęła się od odwiedzenia Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich, gdzie uczniowie mogli doświadczyć niezwykłego zjawiska – stanąć jedną nogą na półkuli wschodniej, a drugą na zachodniej. Młodzież odwiedziła również wiele znanych dzielnic, takich jak finansowe zagłębie Canary Wharf czy chińską dzielnicę na Gerrard Street, podziwiali dzieła najwybitniejszych malarzy świata w Galerii Narodowej (National Gallery), fotografowali się w towarzystwie woskowych figur znanych osób w muzeum Madame Tussauds, poznawali ciekawe ekspozycje w Muzeum Historii Naturalnej, przechadzali się po najsłynniejszych mostach, takich jak Tower Bridge czy Millenium Bridge. Sporo emocji dostarczyła przejażdżka na charakterystycznym, wysokim na 135 metrów kole obserwacyjnym – London Eye, z którego rozpościerał się spektakularny widok na miasto wzdłuż rzeki Tamizy. Skuteczną lekcją historii okazała się wizyta w najstarszych świątyniach kościoła anglikańskiego, takich jak ponad tysiącletnie Opactwo Westminsterskie (Westminster Abbey), czy Katedra w Canterbury, będąca siedzibą arcybiskupa Canterbury - duchowej głowy Kościoła Anglii i całej Wspólnoty Anglikańskiej. Ukoronowaniem planu zwiedzania Londynu były zakupy na znanej handlowej ulicy Oxford Street, które dostarczyły uczniom równie emocjonujących wrażeń..

Dodatkową atrakcją w procesie zwiedzania tej ponad ośmiomilionowej metropolii było poruszanie się sprawną i urozmaiconą komunikacją miejską. Uczniowie mieli okazję jechać najstarszym metrem na świecie (The Tube), miejską kolejką naziemną (Docklands Light Rail)  czy charakterystycznym czerwonym, dwupiętrowym londyńskim autobusem.

"Travel broadens the mind" - Podróże kształcą. Wycieczka młodzieży do Londynu wpisuje się w to popularne angielskie powiedzenie niemal idealnie, gdyż zaledwie kilkudniowy wyjazd do jednej z najbardziej znanych stolic świata był równocześnie żywą lekcją historii, geografii i angielskiego zarazem. Uczniowie wrócili do domów zadowoleni i głodni kolejnych wypraw zagranicznych. Nie dziwi więc fakt, że opiekun grupy z ZSP Ornontowice, p. Justyna Marek, planuje zorganizowanie podobnej wycieczki edukacyjnej w kolejnym roku szkolnym.

 

 

Załączone zdjęcia:

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
Wszelkie prawa do materiałów na tej stronie zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Fonet & pkwiecien.pl

Zanotowaliśmy już
1837380
odwiedzin!