Szkołę prowadzi
Powiat Mikołowski
znajdź nas na
Facebooku
dodane 23 luty 2015r., godz.: 23:28 przez Administrator

Wycieczki do POL - AM - PACK S. A. Odział Huta Szkła Orzesze i Śląskiego Ogrodu Botanicznego Wydrukuj

 

Wycieczka do firmy POL - AM - PACK S. A. Odział Huta Szkła "Orzesze"
oraz
Śląskiego Ogrodu Botanicznego

 Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych mgr Iwona Smorz zaprasza Gimnazjalistów, Rodziców oraz inne osoby, które ukończyły gimnazjum na wycieczkę dydaktyczną do firmy POL - AM - PACK S. A. Odział Huta Szkła "Orzesze" oraz Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie w dniu 7.05.2015 roku (czwartek)

 Organizacja wycieczki związana jest z prowadzonym naborem do klasy I technikum kształcącej w zawodach: technik technologii szkła i technik ogrodnik – architektura krajobrazu oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcącej w zawodach: operator urządzeń przemysłu szklarskiego i ogrodnik. W tych klasach mogą rozpocząć kształcenie osoby, które ukończyły gimnazjum. Zawody technik technologii szkła i operator urządzeń przemysłu szklarskiego objęte są patronatem firmy POL - AM - PACK S. A. Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie sprawuje patronat nad zawodami technik ogrodnik – architektura krajobrazu i ogrodnik

 Chętnych Gimnazjalistów, Rodziców oraz inne osoby proszę o przesłanie na adres e-mail: zsp_bdomagala@onet.pl potwierdzenia udziału w wyciecze i podanie liczby uczestników. Można też potwierdzić udział telefonicznie 322354600. Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 900 w Orzeszu przy pomieszczeniach biurowych firmy POL - AM - PACK S. A. Po okazaniu podpisanego przez rodziców załącznika: "Oświadczenie rodzica ucznia gimnazjum" (bez oświadczeń nie można wejść na teren huty). Najpierw odbędzie się krótkie szkolenie w zakresie BHP, a następnie przejście na zakład pracy. Osoby dorosłe wypełniają i podpisują załącznik dla osoby dorosłej. Oświadczenia dostępne są w załącznikach. Po zwiedzeniu zakładu oświadczenia zostaną zwrócone uczestnikom wycieczki.

 Po zakończeniu zwiedzania ww. zakładu, podstawione autokary przewiozą chętnych na teren Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, gdzie odbędzie się prezentacja ogrodu w celu zapoznania się z charakterem pracy i możliwościami zatrudnienia w Śląskim Ogrodzie Botanicznym po ukończeniu kształcenia. Dla zainteresowanych osób odbędą się również zajęcia warsztatowe między innymi z wykorzystaniem mikroskopów. Po zakończeniu zwiedzania uczestników autokary odwiozą na miejsce zbiórki. Uczestnicy wycieczki przyjeżdżają do Orzesza na koszt własny. Zwiedzanie huty i ogrodu w tym dniu dla uczestników wycieczki jest bezpłatne.

 W czasie wycieczki obowiązuje pełne obuwie.

 Adres miejsca wycieczki:

Huta Szkła „Orzesze" w Orzeszu

ul. Gliwicka 59

43-178 Orzesze

www.polampack.eu/

oraz

Śląski Ogród Botaniczny- Związek Stowarzyszeń z siedzibą w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej.

ul. Sosnowa 5

43-190 Mikołów

 http://www.obmikolow.robia.pl/

Załączone zdjęcia:

Załączone pliki:

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
Wszelkie prawa do materiałów na tej stronie zastrzeżone
Projekt i wykonanie: Fonet & pkwiecien.pl

Zanotowaliśmy już
2015104
odwiedzin!